Уклонімось низько до землі тим, хто в серці буде вічно жити
Добавив: hlyboka
Коментарів: 0
Добавлено: 21-02-2017, 12:30
Переглядів: 183

У понеділок біля пам’ятника „Борцям за волю України” відбулась поминальна панахида з нагоди вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які ціною власногожиття захищали європейське майбутнє нашої держави.

У ці дні в 2014-му тривали сутички між євромайданівцями та силовиками. Проти мітингувальників застосовували сльзогінний газ і травматичну зброю, кидали світлошумові гранати, потім почали прицільно поливати людей з водомета. 22 січня стало відомо про перші жертви. Це 21-річний Сергій Нігоян з Дніпропетровщини, який зазнав смертельного поранення в голову. Згодом кулю в серце дістав 25-річний білорус Михайло Жизневський. 18—20 лютого 2014 року силовики застосували вогнепальну зброю проти мітингувальників у столиці, внаслідок чого було вбито щонайменше 98 людей. Ці сторінки тих буремних буднів нагадали присутнім ведучі Мирослав Маковійчук та Алла Сторожук.

— Пройшло всього три роки. А це вже ціла історія нашої держави. Герої віддали своє життя, щоб майбутні покоління жили у демократичній, цивілізованій, багатій країні. Україна за всю історію жодного разу ні на кого не нападала. Але вже три роки показує, що не можна нападати на неї, — мовив голова райдержадміністрації Георгій Придій.

Також до присутніх звернувся голова районної ради Петро Панчук:

— Як учасник тих подій можу сказати, що ми сьогодні в неоплатному боргу перед родинами тих хлопців, які загинули. Мені соромно усвідомлювати, що лише одного з тих, які били студентів і майданівців, засуджено. Адже були й ті, хто керували, організовували. І, на жаль, сьогодні не хочуть дати відповіді хто стріляв. А хлопці, які на сході, рятують не тільки Україну, а всю Європу.

Заступник голови Глибоцької ОТГ Іван Веклич додав:

— Ненька Україна — це ми з вами, люди, які її заселяють. І, як бачимо, у нас є справжні патріоти.

Особливо зворушливо звучав вірш, навіяний подіями 20 лютого, який написала і продекламувала відома письменниця Олександра Возняк.

Опісля святі отці звершили панахиду пам’яті Небесної Сотні. Присутні поклали до підніжжя пам’ятника „Борцям за  волю України” квіти та лампадки, вогники свічок яких зринули у небо і понесли промінчик нашої шани і пам’яті душам загиблих Героїв.

Лариса Дущак, "Новий день"

Фото автора.


Web: http://nanewday.cv.ua/

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Глибоцька газета "Новий день"
та румуномовне видання
"Monitorul de Hliboca"


Тел. (03734) 2-44-40, 2-21-94.

Адреса: 60400, смт.Глибока, вул.Борців за волю України, 5.

E-mail: newday@email.ua

Web: http://nanewday.cv.ua/

Передплатні індекси:
61542 - укр., 61543 - рум.

Особистий кабінет