Обдарований від Бога учитель
Добавив: hlyboka
Коментарів: 0
Добавлено: 30-03-2017, 12:23
Переглядів: 302

Іскорка таланту схована при народженні в душі кожної людини. Від того, як її плекатимуть, який вона отримає розвиток, чим наповнюватимуть, хто оточує, залежатиме чи вона згасне, чи розгориться дивним полум’ям, даючи наснагу до праці та милуючи оточуючих чудовими витворами мистецтв.

Кожна особистість в чомусь неповторна і виразна. Такою людиною є Божеску Георгій Антонович – вчитель трудового навчання Йорданештської ЗОШ №2 та відомий в селі   майстер  художньої різьби по дереву, який передає свій багаторічний досвід талановитій молоді. Він  наділений від Бога цим  даром,  і в кожній його роботі вкладена душа, бо думки можна висловити по різному, а він той, який висловлює свої думки в роботах.

Георгій Антонович поєднує в собі не лише талант художника, але і конструктора. Інструмент для роботи інколи виготовляє сам, постійно вдосконалюючи його, чим поліпшує техніку різьблення, виробивши свій почерк, так званий “антоновича різець”. Він образно відчуває площину і форму предметів, з особливим чуттям вміє продекорувати їх своїми орнаментами, що посилює просторове сприйняття. Його вироби — це справжні зразки гармонії краси, матеріалу, техніки виконання. Вроджене велике почуття гармонії яскраво проявляється в компонуванні узору, співвідношенні окремих елементів із загальним рішенням композиції. Тонке відчуття форми, пропорцій, делікатність силуету, пластики художніх виробів у поєднанні з вишуканим декором, який вдало підкреслює форму виробу, придає їм шляхетність і особливу привабливість.

Дорога до мистецької  слави була нелегкою. Однак очевидний талант майстра проявляється з особливою силою, бо його роботи та роботи його учнів постійно беруть участь у різноманітних виставках-конкурсах ( в тому числі міжнародних) і неодноразово ставали дипломантами та переможцями, досягаючи значних успіхів на ниві творчості.

Якщо в селі вчитель — людина, сповнена любові, мудрості, з невинною душею; якщо він людина, обдарована усім тим, що необхідно для його професії — тоді він своїм способом дій стає справжнім батьком села. Для багатьох людей нашого села Георгій Антонович  є справжнім батьком, який роками прививає в їхні серця любов до праці, а насамперед любов до прекрасного. У кожному сердечку живе промінчик його тепла, доброти,  мудрості.. Він — учитель за покликанням; його не можна уявити ніким іншим як учителем. Викладання стало його життям, його поживою; воно нероздільно зв’язане з ним. І не дивно, що вчительська справа стала у нього вільним мистецтвом! Як він знаходить своє щастя в навчанні, так можна вважати щасливими тих, хто в нього вчиться.

У зв’язку з квітучим ювілеєм, педагогічний колектив Йорданештської ЗОШ №2 вітає  Георгія Антоновича з днем народженням та бажає йому бути завжди таким енергійним, з прекрасною душею, щоб кожен промінчик сонце приносив йому лише радість.

Марія ОПАІЦЬ,

голова профкому Йорданештської ЗОШ №2


Web: http://nanewday.cv.ua/

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Глибоцька газета "Новий день"
та румуномовне видання
"Monitorul de Hliboca"


Тел. (03734) 2-44-40, 2-21-94.

Адреса: 60400, смт.Глибока, вул.Борців за волю України, 5.

E-mail: newday@email.ua

Web: http://nanewday.cv.ua/

Передплатні індекси:
61542 - укр., 61543 - рум.

Особистий кабінет