Як йдуть справи у найбільшому селі Глибоцького району?
Добавив: hlyboka
Коментарів: 0
Добавлено: 14-02-2018, 16:47
Переглядів: 442

Кам’янка є одним з найбільших сіл не тільки Буковини, але й усієї України. Всупереч загальнонаціональній тенденції, у цьому населеному пункті кількість населення зростає за рахунок високої народжуваності. За словами сільського голови Йосипа Шмідта, наразі у селі проживають приблизно сім тисяч людей. Отож, як живе найбільша сільська громада району, що зроблено останнім часом у Кам’янці і з якими проблеми тут стикаються — відповіді на ці запитання ми спробуємо дати у нашому матеріалі.

Новий садочок, ігрові майданчики та інші корисні справи для молодого покоління

Як розповідає Йосип Шмідт, один із головних напрямків діяльності сільської ради є піклування про дітей і це абсолютно логічно зважаючи на вже згаданий факт про високу народжуваність у селі. Для їхньої освіти, а також відпочинку останім часом зроблено чимало. Зокрема, на куті Фундоя відкрили дитячий садочок на 60 місць. Також частково відремонтували і центральний дитсадок. Ще один крок у цьому напрямку — виготовлення проектно-кошторисної документації для добудови школи, де повинен з’явитись ще один додатковий корпус. За словами Й. Шмідта, наразі це питання перебуває на стадії тендеру. До списку позитивних речей, які вдалось досягти, безперечно, можна віднести і встановлення у селі дитячих ігрових майданчиків.

До цього, — каже пан Шмідт, — цих майданчиків у нас ніколи не було, але вони були вельми необхідними, адже у Кам’янці є дуже багато дітей. Відтак, за сприяння народного депутата України Григорія Тіміша, у селі було встановлено дев’ять ігрових майданчиків

До придбання пожежної машини долучились і люди, і сільська рада

Багато корисних для громади справ зроблено і в інших напрямках. Передусім, варто згадати про придбання потужної пожежної машини, яка суттєво полегшує роботу місцевих вогнеборців, долаючи без особливих проблем перешкоди у вигляді горбів, снігу чи голольоду.

— Для реалізації цього проекту, — розповідає Кам’янський сільський голова, — частину грошей збирали по селу, а іншу частину (130 тисяч гривень) виділили із бюджету сільської ради.

Одне із інших питань, яке перебуває на порядку денному — освітлення вулиць села. За словами Й. Шмідта, вдалось освітити центральну частину села, зокрема і цвинтар, а у цьому році планується зробити часткове освітлення Горішного Кута та набережної за Сіретом.

Актуальним для Кам’янки є спорудження та ремонт мостів

До вже реалізованого можна віднести і розробку генерального плану села, придбання і встановлення автозупинки біля моста. Також, як зазначив у нашій розмові Йосип Шмідт, у Кам’янці проводиться вирубка дерев, які застаріли та несуть загрозу людям. Вони йдуть на дрова для малозахищених верств населення.

У центрі уваги також знаходяться спорудження та ремонт мостів. Зокрема, нині будується міст через річку Кам’янка. Тут роботи виконані у районі 50-60 %. Поруч із цим, негайного втручання потребує і міст через Сірет. Як пояснив сільський голова Йосип Шмідт, річка «з’їдає» лівий берег і ставить під загрозу опору, а відтак були направлені звернення у районні та обласні структури щодо виділення коштів для зміни русла.

— Зараз, — каже Йосип Дмитрович, — це буде коштувати 150-200 тисяч гривень, але якщо не діяти оперативно, у майбутньому це може обійтись у мільйони.

Дороги та сортування сміття

Коли маєш нагоду спілкуватись із очільниками сіл, не можеш не запитати у них  і про одну із найактуальніших та найгостріших проблем, яка хвилює кожного. Мова йде, як ви вже, мабуть, здогадались, про дороги. Таке питання, власне, я адресував і Кам’янському сільському голові, який відповідаючи на нього, зазначив:

Дороги латаємо своїми силами. Наші комунальні дороги стараємось тримати у порядку, але робимо у міру своїх можливостей. Скільки грошей вистачає, стільки робимо. У перспективі, сподіваємось, що будемо мати право брати гравій із сухого кар’єру, який внесений до генерального плану села. Тоді займатимемося гравіюванням серйозніше, адже купляти гравій нині дуже дорого.

Запитав я Йосипа Дмитровича і про готовність села до законодавчої норми, яка передбачає сортування сміття. За його словами, вже придбані 25 баків, які будуть розтавлені по Кам’янці, коли погодні умови стануть кращими. На кожному окрузі будуть по три баки: для скла, паперу та пластику. Проте, він же висловив думку, з якою я не можу не погодитись — для того, аби цей закон працював необхідно, аби у районі функціонувала переробна станція.

Якби десь у районі була переробна станція, — каже Й. Шмідт, — то ми залюбки б уклали договір із перевізником і, скажімо, раз у тиждень, возили туди сміття. А так, закон прийняли, а умови для його реалізації не створили.

Георгій СЕМЕНЮК, "НОВИЙ ДЕНЬ".


Web: http://nanewday.cv.ua/

Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:

Контакти

Глибоцька газета "Новий день"
та румуномовне видання
"Monitorul de Hliboca"


Тел. (03734) 2-44-40, 2-21-94.

Адреса: 60400, смт.Глибока, вул.Борців за волю України, 5.

E-mail: newday@email.ua

Web: http://nanewday.cv.ua/

Передплатні індекси:
61542 - укр., 61543 - рум.

Особистий кабінет